Dekorationsartikel gehören nicht zum Leistungsumfang.
Sprache:
Japanisch
52,40 €
Versandkostenfrei per Post / DHL
Lieferzeit 1-2 Wochen
Kategorien:
Beschreibung
Minna no Nihongo has been a long-selling classic textbook of Japanese. Now the series has been reborn in this 2nd edition, with the vocabulary and conversational settings being revised, and a CD of the dialogues and exercises included with the book.
Minna no Nihongo has been a long-selling classic textbook of Japanese. Now the series has been reborn in this 2nd edition, with the vocabulary and conversational settings being revised, and a CD of the dialogues and exercises included with the book.
Details
| Erscheinungsjahr: | 2013 |
|---|---|
| Fachbereich: | Erwachsenenbildung |
| Genre: | Importe |
| Produktart: | Schulbücher |
| Rubrik: | Schule & Lernen |
| Thema: | Volkshochschule |
| Medium: | Taschenbuch |
| Inhalt: | 1 Taschenbuch |
| ISBN-13: | 9784883196463 |
| ISBN-10: | 4883196461 |
| Sprache: | Japanisch |
| Einband: | Kartoniert / Broschiert |
| Redaktion: | 3a Corporation |
| Hersteller: | 3A Corporation |
| Verantwortliche Person für die EU: | Libri GmbH, Europaallee 1, D-36244 Bad Hersfeld, gpsr@libri.de |
| Maße: | 256 x 182 x 22 mm |
| Von/Mit: | 3a Corporation |
| Erscheinungsdatum: | 21.03.2013 |
| Gewicht: | 0,696 kg |