Dekorationsartikel gehören nicht zum Leistungsumfang.
Sprache:
Englisch
33,75 €
Versandkostenfrei per Post / DHL
Lieferzeit 1-2 Wochen
Kategorien:
Beschreibung
Evolve is one of the most anticipated games of 2015, promising a groundbreaking multiplayer and boss-battle experience. The Art of Evolve chronicles each step in the creation of this highly innovative game, from character design to motion capture. This gorgeous coffee-table edition is a comprehensive behind-the-scenes look at 2K's exhilarating new game, with extensive concept and development art and in-depth creator commentary.
Evolve is one of the most anticipated games of 2015, promising a groundbreaking multiplayer and boss-battle experience. The Art of Evolve chronicles each step in the creation of this highly innovative game, from character design to motion capture. This gorgeous coffee-table edition is a comprehensive behind-the-scenes look at 2K's exhilarating new game, with extensive concept and development art and in-depth creator commentary.
Details
| Erscheinungsjahr: | 2015 |
|---|---|
| Genre: | Importe, Kunst |
| Rubrik: | Kunst & Musik |
| Thema: | Innenarchitektur & Design |
| Medium: | Buch |
| Inhalt: | Gebunden |
| ISBN-13: | 9781783296965 |
| ISBN-10: | 1783296968 |
| Sprache: | Englisch |
| Einband: | Gebunden |
| Autor: |
2K Plus International Sports Media
Turtle Rock Studios |
| Hersteller: | Titan Books Ltd |
| Verantwortliche Person für die EU: | Libri GmbH, Europaallee 1, D-36244 Bad Hersfeld, gpsr@libri.de |
| Maße: | 315 x 243 x 25 mm |
| Von/Mit: | 2K Plus International Sports Media (u. a.) |
| Erscheinungsdatum: | 06.02.2015 |
| Gewicht: | 1,439 kg |