Dekorationsartikel gehören nicht zum Leistungsumfang.
Sprache:
Englisch
10,95 €
Versandkostenfrei per Post / DHL
Lieferzeit 1-2 Wochen
Kategorien:
Beschreibung
VINCENT, MAJOR HERMAN, KO-AUTOR||In the wake of The Beatles' dissolution, John Lennon launched into a period|of self-examination and exploration that produced some of his most personal|and emotional work. From the turmoil and revelation of albums John|Lennon/Plastic Ono Band and Imagine to the celebration of marital and|domestic bliss on Double Fantasy, John covered decidedly more adult themes in|his later output. With this book, you will learn the guitar parts to eight|songs from John Lennon's solo period. To make learning these parts both fun|and easy, the included DVD contains complete, easy-to-follow video lessons|for each song. Plus, if you use the disc in a computer, you can access|sound-alike and play-along MP3s of every tune, and our exclusive TNT 2 Custom|Mix software that lets you create your own custom mixes for practice.
VINCENT, MAJOR HERMAN, KO-AUTOR||In the wake of The Beatles' dissolution, John Lennon launched into a period|of self-examination and exploration that produced some of his most personal|and emotional work. From the turmoil and revelation of albums John|Lennon/Plastic Ono Band and Imagine to the celebration of marital and|domestic bliss on Double Fantasy, John covered decidedly more adult themes in|his later output. With this book, you will learn the guitar parts to eight|songs from John Lennon's solo period. To make learning these parts both fun|and easy, the included DVD contains complete, easy-to-follow video lessons|for each song. Plus, if you use the disc in a computer, you can access|sound-alike and play-along MP3s of every tune, and our exclusive TNT 2 Custom|Mix software that lets you create your own custom mixes for practice.
Details
| Erscheinungsjahr: | 2001 |
|---|---|
| Genre: | Schule |
| Medium: | Taschenbuch |
| Reihe: | Student Instrumental Course |
| Inhalt: | Buch |
| ISBN-13: | 9780757904110 |
| ISBN-10: | 0757904114 |
| UPC: | 654979996699 |
| EAN: | 0654979996699 |
| Sprache: | Englisch |
| Herstellernummer: | 00-BIC00246A |
| Einband: | Kartoniert / Broschiert |
| Autor: |
Vincent, Herman
Weber, Fred |
| Komponist: | Fred Weber_Major Herman Vincent |
| Hersteller: |
Alfred Music Publications
Student Instrumental Course |
| Verantwortliche Person für die EU: | preigu GmbH & Co. KG, Lengericher Landstr. 19, D-49078 Osnabrück, mail@preigu.de |
| Maße: | 304 x 225 x 7 mm |
| Von/Mit: | Herman Vincent (u. a.) |
| Erscheinungsdatum: | 15.02.2001 |
| Gewicht: | 0,091 kg |