Dekorationsartikel gehören nicht zum Leistungsumfang.
Sprache:
Englisch
13,95 €
Versandkostenfrei per Post / DHL
Lieferzeit 1-2 Wochen
Kategorien:
Beschreibung
The Michael Aaron Piano Course Lesson books have been completely re-engraved, expanded (adding more definitions of musical terms and more musical pieces), updated (with modernized artwork), and re-edited (with less emphasis on fingerings and more on note-reading).
The Michael Aaron Piano Course Lesson books have been completely re-engraved, expanded (adding more definitions of musical terms and more musical pieces), updated (with modernized artwork), and re-edited (with less emphasis on fingerings and more on note-reading).
Details
| Erscheinungsjahr: | 1994 |
|---|---|
| Genre: | Schule |
| Medium: | Taschenbuch |
| Inhalt: | Buch |
| ISBN-13: | 9780769214986 |
| ISBN-10: | 0769214983 |
| Sprache: | Englisch |
| Herstellernummer: | 00-11005A |
| Einband: | Kartoniert / Broschiert |
| Autor: | Aaron, Michael |
| Komponist: | Michael Aaron |
| Hersteller: | Alfred Music Publications |
| Verantwortliche Person für die EU: | preigu GmbH & Co. KG, Lengericher Landstr. 19, D-49078 Osnabrück, mail@preigu.de |
| Maße: | 303 x 228 x 10 mm |
| Von/Mit: | Michael Aaron |
| Erscheinungsdatum: | 15.03.1994 |
| Gewicht: | 0,227 kg |