124,95 €
Versandkostenfrei per Post / DHL
Lieferzeit 4-7 Werktage
1. Are AI models Explainable, Interpretable, and Understandable?
2. Explanation Using Interpretable Models
3. Explanation Using Model-Agnostic Methods
4. Explanation Using Examples
5. Explanation of Ensemble Models
6. Explanation of Deep Learning Models
PART II: User-Centered AI Design and Development Process
7. User-centered explanation interfaces for effective communication between users and AI-based systems
8. Mind perception of human-centered AI: Effects of unfavorable social conditions on user experience of AI
9. Designing user interfaces for AI-based decision support systems
PART III: Applications in Human-AI Interaction
11. Review on recent AI/ML studies about manufacturing systems
12. AI in BCI
13. AI in Human-Robot Interaction
14. AI in Healthcare
15. AI in Decision Making
16. TBD
PART IV: Ethics, Privacy and Policy in Human-AI Interaction
17. Ethics of AI in academic and public discourse
18. Designing explainable artificial intelligence from policy perspectives
19. AI governance
20. TBD
| Erscheinungsjahr: | 2022 |
|---|---|
| Medium: | Taschenbuch |
| Inhalt: | Einband - fest (Hardcover) |
| ISBN-13: | 9780323856485 |
| ISBN-10: | 0323856489 |
| Sprache: | Englisch |
| Herstellernummer: | C2020-0-02460-6 |
| Einband: | Kartoniert / Broschiert |
| Redaktion: |
Nam, Chang S.
Jung, Jae-Yoon Lee, Sangwon |
| Hersteller: |
Academic Press
Elsevier Science & Technology |
| Verantwortliche Person für die EU: | preigu GmbH & Co. KG, Lengericher Landstr. 19, D-49078 Osnabrück, mail@preigu.de |
| Abbildungen: | 85 illustrations (60 in full color) |
| Maße: | 15 x 152 x 229 mm |
| Von/Mit: | Chang S. Nam (u. a.) |
| Erscheinungsdatum: | 18.05.2022 |
| Gewicht: | 0,52 kg |